Wszystkie Nasze wykonane prace znajdują się w zakładce: NASZE PRACE

 

W piękny, słoneczny dzień 15.09.2021 roku z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii odbyła się w Naszym Domu integracyjna impreza pt. „ XVIII Brzezińskie Lato”. W związku z panującymi obostrzeniami w imprezie wzięły udział wszystkie podopieczne Domu, a także 27 mieszkańców zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Piłce. Imprezę rozpoczęła Nasza nowa Dyrektor Pani Sylwia Leśniak , która bardzo serdecznie przywitała nasze podopieczne, pracowników a także zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas : Wicestarosta Paweł Szuber, który wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Choszczeńskiego Andrzejem Konopelskim, w imieniu swoim, a także włodarzy Powiatu Choszczeńskiego złożyli życzenia samych tak pięknych dni, uśmiechu, ale przede wszystkim zdrowia. Pojawił się także Burmistrz Drawna Pan Andrzej Chmielewski, który życzył wszystkim uczestnikom miłej zabawy. Nie zabrakło także Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie Pani Moniki Rodykow, dzięki której otrzymaliśmy wsparcie finansowe ze środków PFRON na zrobienie tej imprezy. Swoje życzenia dla mieszkanek Naszego Domu a także Pani Dyrektor przekazali podopieczni z DPS w Piłce. Po wszystkich miłych słowach skierowanych do uczestników imprezy, rozpoczęła się długo oczekiwana przez wszystkich zabawa. Przy ulubionej muzyce disco-polo, słodkim poczęstunku wszyscy świetnie i udanie się bawiliśmy. Zabawy nie było końca, aż nadszedł czas pożegnań i podziękowań za wspólnie spędzony czas. Na koniec imprezy Pani Dyrektor, jeszcze raz bardzo serdecznie podziękowała wszystkim pracownikom za przygotowanie imprezy, podopiecznym i zaproszonym gościom za super zabawę, ale także zaprosiła na kolejne Brzezińskie Lato już bez żadnych ograniczeń. Wszyscy mamy nadzieję, że w następnej imprezie wezmą udział także Nasze zaprzyjaźnione Środowiskowe Domy Samopomocy z powiatu choszczeńskiego.

Brzezińskie Lato 15.09.2021 zdj5Brzezińskie Lato 15.09.2021 zdj5Brzezińskie Lato 15.09.2021 zdj5Brzezińskie Lato 15.09.2021 zdj5Brzezińskie Lato 15.09.2021 zdj5

W dniu 11.09.2021r. w ramach integracji ze społecznością lokalną podopieczne Naszego Domu wraz z Panią Dyrektor i p.o Kierownikiem Sekcji opiekuńczo-terapeutycznej zostały zaproszone przez Sołtysa Brzezin na Dożynki Wiejskie. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od Dziękczynnej Mszy Świętej odprawionej w Kościele Parafialnym w Brzezinach. Po mszy wszyscy udali się do Świetlicy Wiejskiej, gdzie przy wspaniałej muzyce i słodkim poczęstunku wspólnie świętowaliśmy i dziękowaliśmy za tegoroczne plony na polach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych spotkań, bo przecież My wszyscy razem tworzymy społeczność Naszej pięknej miejscowości !!!

dozynki 11.09.21 zdj1dozynki 11.09.21 zdj1dozynki 11.09.21 zdj1

 

W dniu 26.08.2021r. po bardzo długiej przerwie, ponad półtorarocznej w końcu mogliśmy udać się do zaprzyjaźnionego DPS –u w Piłce. W zabawie uczestniczyło 26 podopiecznych wraz z opiekunami. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy wszyscy mile i bardzo gorąco powitani przez podopiecznych Domu. Po krótkim słodkim poczęstunku rozpoczęła się wspaniała integracyjna wakacyjna zabawa. Po wielu godzinach świetnej imprezy oraz wspólnego spędzenia czasu, zmęczone, ale bardzo szczęśliwi powróciliśmy do swojego Domu.

Wyjazd do Pilki na Zabawę 26.08.2021 zdj3Wyjazd do Pilki na Zabawę 26.08.2021 zdj3Wyjazd do Pilki na Zabawę 26.08.2021 zdj3

 

W dniu 13.08.2021r. Nasz Dom odwiedziła Agencja Artystyczna Galana z Krakowa z przedstawieniem pt. „ U cioci Balbinki”. Przedstawienie utrzymane w duchu góralskim okazało się świetnym pomysłem. Nasze podopieczne chętnie brały udział w przedstawieniu, uważnie przysłuchiwały się wspomnieniom głównej bohaterki z imienin u Cioci Balbinki. Każde wspomnienie kojarzone było z piosenką, którą śpiewały wraz z aktorami nasze podopieczne, a były to utwory takie jak : „Głęboka Studzienka”, „ My Cyganie”, Gdybym miał gitarę”, „Czerwona Jarzębina”. Terapia poprzez sztukę i muzykę uaktywnia, prowokuje do działania oraz ułatwia edukację, ale także przyjmuję formę rekreacyjną – gdzie jest to wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Teatrzyk 13.08.2021 zdj2Teatrzyk 13.08.2021 zdj2