Wszystkie Nasze wykonane prace znajdują się w zakładce: NASZE PRACE

 

15.10

W dniu 14.10.2021 roku na terenie naszego Domu odbyła się impreza integracyjna pt.: ”Dzień Pieczonego Ziemniaka” , w którym brały udział mieszkanki uczęszczające na zajęcia terapii zajęciowej. Ze względu na panującą epidemię w imprezie wzięła ograniczona ilość podopiecznych. Po mimo kapryśnej i deszczowej pogody udało nam się upiec w ognisku ziemniaki a także przepyszną kiełbaskę na grillu. Wszystkie upieczone ziemniaki i kiełbaski spożyliśmy już w pomieszczeniach terapii zajęciowej, ponieważ kapryśna pogoda nie pozwoliła nam na świętowanie na świeżym powietrzu. Oprócz przepysznego jedzenia z grilla ucztowaliśmy przy słodkim poczęstunku i słodkich napojach.

Dzień pieczonego ziemniaka 14.10.2021 zdj2Dzień pieczonego ziemniaka 14.10.2021 zdj2

W piękny, słoneczny dzień 15.09.2021 roku z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii odbyła się w Naszym Domu integracyjna impreza pt. „ XVIII Brzezińskie Lato”. W związku z panującymi obostrzeniami w imprezie wzięły udział wszystkie podopieczne Domu, a także 27 mieszkańców zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Piłce. Imprezę rozpoczęła Nasza nowa Dyrektor Pani Sylwia Leśniak , która bardzo serdecznie przywitała nasze podopieczne, pracowników a także zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas : Wicestarosta Paweł Szuber, który wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Choszczeńskiego Andrzejem Konopelskim, w imieniu swoim, a także włodarzy Powiatu Choszczeńskiego złożyli życzenia samych tak pięknych dni, uśmiechu, ale przede wszystkim zdrowia. Pojawił się także Burmistrz Drawna Pan Andrzej Chmielewski, który życzył wszystkim uczestnikom miłej zabawy. Nie zabrakło także Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie Pani Moniki Rodykow, dzięki której otrzymaliśmy wsparcie finansowe ze środków PFRON na zrobienie tej imprezy. Swoje życzenia dla mieszkanek Naszego Domu a także Pani Dyrektor przekazali podopieczni z DPS w Piłce. Po wszystkich miłych słowach skierowanych do uczestników imprezy, rozpoczęła się długo oczekiwana przez wszystkich zabawa. Przy ulubionej muzyce disco-polo, słodkim poczęstunku wszyscy świetnie i udanie się bawiliśmy. Zabawy nie było końca, aż nadszedł czas pożegnań i podziękowań za wspólnie spędzony czas. Na koniec imprezy Pani Dyrektor, jeszcze raz bardzo serdecznie podziękowała wszystkim pracownikom za przygotowanie imprezy, podopiecznym i zaproszonym gościom za super zabawę, ale także zaprosiła na kolejne Brzezińskie Lato już bez żadnych ograniczeń. Wszyscy mamy nadzieję, że w następnej imprezie wezmą udział także Nasze zaprzyjaźnione Środowiskowe Domy Samopomocy z powiatu choszczeńskiego.

Brzezińskie Lato 15.09.2021 zdj5Brzezińskie Lato 15.09.2021 zdj5Brzezińskie Lato 15.09.2021 zdj5Brzezińskie Lato 15.09.2021 zdj5Brzezińskie Lato 15.09.2021 zdj5

W dniu 11.09.2021r. w ramach integracji ze społecznością lokalną podopieczne Naszego Domu wraz z Panią Dyrektor i p.o Kierownikiem Sekcji opiekuńczo-terapeutycznej zostały zaproszone przez Sołtysa Brzezin na Dożynki Wiejskie. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od Dziękczynnej Mszy Świętej odprawionej w Kościele Parafialnym w Brzezinach. Po mszy wszyscy udali się do Świetlicy Wiejskiej, gdzie przy wspaniałej muzyce i słodkim poczęstunku wspólnie świętowaliśmy i dziękowaliśmy za tegoroczne plony na polach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych spotkań, bo przecież My wszyscy razem tworzymy społeczność Naszej pięknej miejscowości !!!

dozynki 11.09.21 zdj1dozynki 11.09.21 zdj1dozynki 11.09.21 zdj1