Wszystkie Nasze wykonane prace znajdują się w zakładce: NASZE PRACE

 

W dniu dzisiejszym tj. 12.08.2022 roku przypada Światowy Dzień Słonia. Właśnie to święto ustanowiono w roku 2012, aby zwrócić uwagę na tempo wymierania tych największych obecnie żyjących na Ziemi zwierząt lądowych. W świetle niepokojących doniesień z Afryki z początku lipca 2020 roku o znalezieniu ponad 350 ciał martwych słoni w delcie rzeki Okawango w Botswanie, musimy mieć świadomość powagi sytuacji. Naukowcy starają się wyjaśnić przyczyny tych upadków, ale badania wymagają czasu. Podczas zajęć obejrzeliśmy kilka filmów na temat gatunków słonia i dowiedzieliśmy się,że Słonie to zwierzęta słynące z niesamowitej inteligencji i pamięci. Naturalnie żyją w grupach rodzinnych złożonych z samic i młodych słoni. Samce dołączają do stada okresowo. Część samców żyje samotnie lub w tzw. grupach kawalerskich. W europejskich ogrodach zoologicznych jest obecnie pewna nadwyżka samców i w związku z tym od początku XXI wieku płockie ZOO dostaje okresowo co kilka lat po 2 młode samce słoni indyjskich, które odchowujemy do czasu osiągnięcia dojrzałości (12-13 lat). Potem koordynator gatunku szuka dla nich miejsca w innych ogrodach zoologicznych.

DZIEŃ SŁONIA 12.08.22 ZDJ1

W dniu 03.08.2022r. podczas zajęć terapeutycznych obchodzony był Dzień Arbuza. Mieszkanki w tym dniu wykonały prace plastyczne pod tytułem „Arbuz”. Podczas II śniadania degustowały ten pyszny, soczysty, odżywczy i niskokaloryczny owoc z rodziny dyniowatych, którym można się objadać bez ograniczeń. Aby atrakcji w tym dniu nie zabrakło, każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom. Dzień ten jest świetną okazją do obejrzenia filmu jak również do różnego rodzaju zabaw i konkursów. Zajęcia przyniosły wiele radości, a podopieczne nie mogą się już doczekać świętowania kolejnego nietypowego święta.

Dzień Arbuza 03.08.2022 zdj1

W dniu 26.07.2022r. podczas zajęć terapeutycznych korzystając z pięknej pogody, sześć podopiecznych wraz z terapeutami udało się do lasu na zbiórkę jagód. Mieszkanki wiedziały jak należy zachowywać się w lesie, który nie jest wysypiskiem śmieci i w którym łatwo zaprószyć ogień. Udaliśmy się również na spacer, posłuchaliśmy śpiewu ptaków, podziwialiśmy przyrodę i zwierzęta mieszkające w lesie. Wyprawa na jagody czyli skarby z lasu są jednym z najważniejszych i najpopularniejszych darów natury, które naszym podopiecznym bardzo smakują.

Wyprawa na Jagody 26.07.22 zdj1

W dniu 19.07.2022r. podczas zajęć terapeutycznych , świętowano Dzień Czerwonego Kapturka. Bajka na pewno znana przez większość z Nas, barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Obecnie baśń znana jest na całym świecie. Dzień ten jest świetną okazją do czytania i obejrzenia bajki jak również do różnego rodzaju zabaw i konkursów. Zajęcia przyniosły wiele radości, a podopieczne nie mogą się już doczekać świętowania kolejnego nietypowego święta.

Dzień Czerwonego Kapturka 19.07.2022 zdj1